POTRZEBNY REMONT

Wiele kamienic czeka latami na przeprowadzenie podstawowych remontów. Cieknące dachy, zagrzybiałe piwnice lub odpadający tynk z elewacji. Niektóre remonty są potrzebne ze względów estetycznych, jednak większa część z nich to kwestie bezpieczeństwa mieszkańców, ich gości względnie osób przechodzących lub sąsiadujących z danym budynkiem. Inna kategoria remontów to taka, na której wspólnota może zyskać i zaoszczędzić, np. poprzez termomodernizację budynku lub wymianę oświetlenia na klatce schodowej, na ledowe i reagujące na ruch.

FINANSOWANIE

Innym rozwiązaniem jest szybki i wygodny, jednak drogi kredyt bankowy, który wspólnota musi spłacać przez kolejne lata, co oczywiście pociąga za sobą podwyżkę czynszu.
Najbardziej opłacalną jest sprzedaż części wspólnych, czyli np. poddasza. Nie dosyć, że wspólnota otrzyma zastrzyk gotówki, to wzbogaci się o nowego sąsiada, który też będzie płacić czynsz.

SPRAWDZONY INWESTOR

Wpuszczenie obcej osoby (inwestora) do swojej kamienicy, aby zaadaptował sprzedane poddasze, to duże wyzwanie. Ingerencja w części wspólne i życie mieszkańców jest znaczna. Dlatego bardzo ważne przy wyborze inwestora są referencje oraz doświadczenie. Nasze pierwsze poddasze zrealizowaliśmy na własne cele niemal osiem lat temu. Od tamtej pory, każdego dnia zbieramy doświadczenie i niezbędną wiedzę do przeprowadzania kolejnych adaptacji. Jesteśmy jedyną firmą w Gliwicach, która przeprowadziła taką ilość inwestycji.

KORZYŚCI

Lista korzyści, przecinek ze sprzedaży poddasza przez wspólnotę jest bardzo długa. Jedną z najważniejszych jest pozyskanie środków, które wspólnota może przeznaczyć na dowolny cel, przeważnie jest to remont dachu, remont elewacji lub wymiana instalacji elektrycznej. Dodatkowo nowy sąsiad, który zamieszka na ostatniej kondygnacji, będzie tak samo jak inni płacił czynsz, co przyniesie dodatkowy dochód wspólnocie. Kolejną korzyścią jest termomodernizacja ostatniej kondygnacji, co z zadowoleniem odczują sąsiedzi mieszkający piętro niżej.